en-about     sk

Vystavovatelia prvého ročníku:

Koft

Koft

Nestville

Nestville

Svetnapojov

Svetnapojov

Rémy Cointreau

Rémy Cointreau

Pernod Ricard

Pernod Ricard

Kubbo Select

Kubbo Select

St. Nicolaus

St. Nicolaus

Uzhhorod Cognac Plant

Uzhhorod Cognac Plant

Stock Slovensko

Stock Slovensko

Žufánek

Žufánek

Taste Evolution

Taste Evolution

KON-RAD

KON-RAD

Drinkcentrum

Drinkcentrum

TATRATEA

TATRATEA

Drinking Shoes

Drinking Shoes

Bird Valley Distillery

Bird Valley Distillery

Koft ponúkne zdarma až dve ochutnávky!

Jack Daniel's Tennessee Fire prináša novú príchuť lákavú pre všetky zmysly. Vôňa ohnivého korenia splýva s vyzretosťou whiskey Jack Daniel´s a s nádychom červenej pálivej škorice. Výsledkom je ohnivý škoricový likér, ktorý dopĺňa hladkú a lahodnú chuť whiskey Jack Daniel´s. Určite ho odporúčame podávať ľadovo namrazený.

Finlandia Coconut je naozaj unikátny typ produktu v kategórii ochutených prémiových vodiek, kedy špecifická chuť kokosu prirodzene zjemňuje chuť vodky. Práve týmto je atraktívna aj pre tých, ktorí vodku nekonzumujú pravidelne. Atraktívna príchuť oslovuje hlavne mladých ľudí, ktorí preferujú ochutené varianty a vyhľadávajú odlišnosť. Finlandia Coconut je ideálna príchuť do jednoduchých miešaných drinkov v kombinácii s kolovým nápojov alebo ananásových džúsom.

Na festival prináša: Koft

BOTANIC ULTRA PREMIUM

Botanic Ultra Premium London Dry Gin vyrába výrobca vín William & Humbert s väčšou silou než ich štandardný Premium London Dry Gin. Vyrába sa z viacerých neobvyklých rastlín, vrátane mandarínky, mandlí a Budhovej ruky, čo je typ citrusového ovocia. Fľaša je tiež veľmi zaujímavá - je to takmer kocka!
Tón chuti a vône:
Nájdete tu intenzívne a jemné arómy s citrusovým tónmi Budhovej ruky a sladkého pomaranča v popredí ako aj korenistými a zemitými tónmi semienok, najmä borievky a kardamómu, ktoré sú zabalené v kvetinovom finiši kvetu pomaranča.
Podávanie:
Ako hviezda klasického ginu a toniku je to exkluzívny a jemný gin, ktorý jasne vyjadruje jemné aromatické tóny rastlín s citrusmi v popredí, najmä Budhovou rukou. Odporúčame pridať trochu jej šupky. Je to tiež vynikajúci gin v nových verziách ginu a toniku, ktoré obsahujú napríklad uhorku, borievku alebo sladké drievko.
Na festival prináša svetnapojov.sk

ST. NICOLAUS EXCLUSIVE EDITION

Tajomstvo lahodnej chuti začína starostlivým výberom najlepších odrôd ovocia, ktoré dozrievajú v úrodnej oblasti v ideálnych klimatických podmienkach blízko našej pálenice na východe Maďarska. Výroba je od začiatku aj do konca v rukách skúsených majstrov páleničiarov. Jedinečný produktový koncept, ktorý uspokojí aj toho najnáročnejšieho milovníka kvalitných destilátov. Vyskúšať môžete jednoodrodové destiláty, ovocné destiláty odležané v sude a na sušenom ovocí alebo také skvosty ako oskorušovicu alebo hroznovicu Irsai Oliver. Naše destiláty každoročne získavajú množstvo ocenení na domácich a medzinárodných súťažiach.


Na festival prináša St. Nicolaus

AKO CHUTÍ KOSHER?

Označenie Kosher je udeľované výhradne produktom najvyššej kvality. Poctivo vyberané ovocie a tradičný spôsob pálenie sú zárukou prvotriedneho destilátu s dokonale plnou chuťou a podmanivou vôňou.

Kosher Hruškovica:
Pravý destilát vyrobený z kvalitnej odrody hrušiek Williams vyniká výraznou vôňou a harmonickou chuťou zrelých hrušiek.

Kosher Slivovica:
Slivovica Kosher obsahuje len prvotriedny čistý destilát z kvalitných sliviek bez pridania liehu či akýchkoľvek aróm, čo garantuje jedinečnú harmonickú chuť zrelých sliviek, ktorú ocení každý.


Na festival prináša Stock Slovensko

PRVÁ SLOVENSKÁ BOROVIČKA NA BÁZE DESTILÁTU

Tradičný ľudový alkoholický nápoj borovička, je neoddeliteľnou súčasťou slovenského kultúrneho dedičstva. Aj keď je veľa písomných pamätí nenávratne stratených, zo zachovaných sa môžme dočítať, že borovička sa na území dnešného Slovenska začala vyrábať počiatkom 19. storočia, a to v regióne dnešného Spiša.
Keďže sa BVD venuje výlučne výrobe destilátov, rozhodli sme sa učiniť zásadný krok a vrátiť sa našou receptúrou späť ku slovenským tradíciám a vyvinuli sme v modernej histórii prvú slovenskú borovičku vyrobenú z plodov borievky obyčajnej.Borievky, ktoré sa používajú na výrobu BVD Borovičky, pochádzajú z úpätia hôr Národného parku Slovenský Kras a Slovenský Raj a sú ručne zbierané v neskorej jeseni, kedy plody prejdú prvými mrazmi a sú v najvyššej zrelosti.
Ochutnali ste už prvú borovičku zo Slovenska?

Na festival prináša BVD - Bird Valley Distillery

Hardy Noces D'or Grande Champagne Romantic Decanter

Víťazná zmes 40-tich rôznych Grande Champagne koňakov. Hlboký, oranžový do medena sfarbený je mierne plnotelový a víta bohatú, ťažkú arómu odhaľujúcu hodvábny, medový charakter s elegantnou drevitou chuťou doznievajúcou korením. Bohatá štruktúra, ale pôvabná vyváženosť je typická pre tento minimálne 50-ročný vyzretý koňak.
História koňaku Hardy sa začala písať ešte v roku 1863. Je dobre známy kvalitou a tradičnými výrobnými metódami, odovzdávanými z generácie na generáciu. Tento rodinný podnik na výrobu koňaku, ktorý možno rozpoznať podľa toho, že má v logu kohúta, bol jedným z prvých, ktoré ovládli celosvetovú distribučnú sieť. Vďaka láske podnikavého Angličana k francúzskemu vidieku v oblasti Charente sa môže značka Hardy pochváliť tým, že už 150 rokov dodáva koňaky do celého sveta.

Na festival prináša Drinkcentrum.sk

,,Láskyplný průtahový destilát z plodů modrého jalovce pocházejícího z Makedonie a červeného z Itálie."

Obľúbený alkoholický nápoj vyrobený destiláciou veľmi jemného liehu a plodov borievky bez akéhokoľvek pridania cukru a aróm. Charakteristické vlastnosti tohto lesného plodu dodávajú nápoju osviežujúce účinky a robia z neho nenahraditeľnú súčasť celej rady miešaných kokteilov.
Pili ste už výnimočnú borovičku? Zdegustujte práve tú od Lihovar Žufánek, ktorá začala písať novú éru kvalitných borovičiek na Slovensku. Priekopník v destilácii Martin Žufánek vytvára diela, ktoré sú vysoko cenené a nemajú konkurencie široko ďaleko!
Toto si netreba nechať újsť!

Na festival prináša Žufánek.

GLOBÁLNA ZNAČKA VYRÁBANÁ LOKÁLNE OUR/VODKA JE INÁ.

Je to globálna vodka, vyrábaná ľuďmi v inšpiratívnych mestách po celom svete. Každá má vlastný príbeh a chuť. Nie sme vodka, ktorá ma históriu, je luxusná alebo eko. Sme tu preto, aby sme niečo zmenili a vytvorili niečo nové a podstatné. Sme podnikateľsky orientovaný a vieme, že to čo je podstatné, je to, čo robíte Vy. Chceme skutočnú substanciu bez straty nadšenia. Our/Vodka pracuje v nasledovnom modeli. Vytvára mikrodestilérky a zhromažďuje ingrediencie pre jej výrobu tak lokálne ako sa len dá. Lokálny podnikatelia sa starajú o svoje firmy tak, ako to najviac vyhovuje mestám, kde svoju vodku vytvárajú. Mikrodestilérky sú vytvorené tak, aby produkovali vodku vysokej kvality a zároveň boli dosť malé na to, aby zachytávali atmosféru miest, kde sa vodka destiluje Chceme, aby chuť vodky bola prepojená s chuťou mesta. Kdekoľvek ste.


Na festival prináša KON - RAD

UNIKÁTNE SPOJENIE PRÉMIOVÉHO PRODUKTU BENTIANNA

Festival Svetových Destilátov 2017 v Košiciach, to nie sú len čisté destiláty. Ukážeme vám, ako chutia skvelé veci spojené do jedného diela - do koktejlu.
Každý dúšok Bentianna je malým zážitkom, tancom chutí a vôní. Hladivé tóny medu, unikátna kombinácia 13 liečivých byliniek a jemná horkosť horca. Šťava z vyberaných odrôd hrozna a pravé Tokajské víno. To všetko sa spolu spája v neopakovateľnej harmónii, v ktorej môžete vždy znovu a znovu objavovať nové príbehy.
Bentianna je jedinečnosť, ktorá vznikla na Slovensku a s dokonalým príbehom očaruje množstvo ľudí. Nezaostáva ani jej lahodná chuť. Na festivale si ju budete môcť vychuntať ako čistú, tak aj v spojení s ďalšími destilátmi v dokonalom koktejli. To ocenia muži aj ženy.


Na festival prináša Taste Evolution

DICTADOR RUM

Celý koncept Dictador je mimoriadny. Spája fantastický vysoko kvalitný rum vekov, odvekých tradícii kolumbijských distilérií a európsky dizajn balenia. Naším cieľom nie je len byť považovaný za perfektného výrobcu rumu, ale tiež módnou a lifestyle značkou. Dictador Rum 12 -ročný rum je komplikovanou fermentovanou zmesou melasy, cukrovej trstiny, potom destilovaný v oceľových rúrkach, potom je dlho odležaný v použitých dubových sudoch solera metódou a finálne je fľaškovaný pod najvyššiu kontrolu kvality pre dosiahnutie tajomstva chuti. Dictador Rum 12-ročný rum má intenzívnu jantárovu farbu s červenkastým odtieňom, v nose je intenzívny prekypujúci karamelom, medom, suchými semenami, praženou kávou.


Na festival prináša Drinkcentrum.sk

MARTELL CORDON BLEU

Viac ako 25 ročný koňak s osobitým charakterom určeným pre náročných zákazníkov, ktorí dokážu oceniť jeho výnimočné kvality.
Hviezda koňakov!
Martell Cordon Bleu, založený v roku 1912 je zmesou viac ako 150 druhov brandy, vynikajúci pre jeho guľatosť a vyzretosť. Túto medenú farbu vytvoril Edouard Martell. Je výnimočným odkazom vo svete koňakov, často spojený s mimoriadnymi udalosťami, ako je podpis zmluvy vo Versailles v roku 1920, inaugurácia kráľovnej Márie v roku 1936. Francis Ford Coppola ho nazval Apokalypsou súčasnosti.


Na festival prináša Pernod Ricard Slovakia

METAXA

Na výrobu Metaxa sa používajú slnkom vysušené vínne bobule hrozna troch druhov, ktoré sa destilujú a zrejú minimálne tri roky v dubových sudoch; počet rokov zrenia je na fľašiach označený počtom hviezdičiek. Po skončení procesu zrenia sa destilát mieša s archívnymi ročníkmi muškátových vín a tajnou zmesou gréckych bylín. Nakoniec sa nechá táto zmes ešte pol roka zrieť. Týmto sa výrobný proces odlišuje od postupov používaných pri výrobe brandy. Obsah alkoholu sa pohybuje približne 38 %.


Na festival prináša Rémy Cointreau.

HENNESSY

Podobne ako ročníkové víno, skrýva v sebe Hennessy dušu údolia rieky Charente. Táto vinárska oblasť získava svoju silu z vápencovej pôdy a produkuje suché biele vína a úžasné „eaux-de-vie”. Od svojho vzniku sa značka Hennessy rozšírila na päť kontinentov, udomácnila sa v rôznych kultúrach a stala sa známou tisíce míľ od svojho pôvodného domova. V roku 1971 vošla spoločnosť do obchodného partnerstva s firmou Moёt & Chandon a skupina Moёt Hennessy sa stala jednou z vedúcich svetových skupín v obchode s vínom a tvrdým alkoholom. V roku 1987 aliancia so spoločnosťou Louis Vuitton umožnila vznik skupine LVMH, ktorá je vedúcou svetovou luxusnou a prestížnou skupinou, v ktorej má Hennessy prirodzene svoje miesto.


Na festival prináša KOFT.

MOUNT GAY RUM BLACK BARREL

Black Barrel od Master Blender Allena Smitha je malosériový a ručne vyrábaný. Vzniká zmiešaním stareného destilátu z dvojnásobnej "pot still" (kotlíkovej) destilácie a stareného destilátu vyrobeného kontinuálne. Po zmiešaní oboch zložiek zreje Black Barrel druhýkrát, tentoraz v silne vypálenom sude po bourbone. Tento unikátny proces dvojitého zrenia dáva rumu plnú chuť a jeho výraznú, avšak vyvážene korenenú arómu.
Krajina pôvodu: Barbados
Obsah alkoholu: 43%
Rok založenia: 1703

Na festival prináša Rémy Cointreau Slovakia s.r.o.

COURVOISIER COGNAC

Francúzsky Courvoisier Cognac je jedným zo štyroch najvýznamnejších výrobcov koňaku na svete, ktorý ponúka rad špičkových produktov, ktoré sa odlišujú svojím vekom - VS, VSOP, XO Imperial. Značkový Courvoisier dozrieva - na rozdiel od štandardných koňakov - omnoho dlhšie. Odborníci sa zhodujú v tom, že preto je tým najjemnejším a najlepším vo svojej kategórii. Ako jediný obdržal reprezentatívnu cenu "Diplom du Prestige de la France".

Na festival prináša STOCK Slovensko

NESTVILLE WHISKY B&W

Nestville Whisky Black and White edition je špeciálna edícia single barel whisky, vyzretá v sudoch po sherry. O vznik dozrievania whisky v sudoch po sherry sa zaslúžilo Anglicko, ktoré s veľkou obľubou nakupovalo španielske sladké víno sherry v sudoch. Po vyprázdnení už pre Angličanov sudy nemali využiteľnosť, a tak ich pálili, čo si všimol istý výrobca whisky. S vidinou lacných sudov ich vyskúšal. A tak sa dozrievanie v sudoch po sherry stalo tradíciou výrobného provesu whisky. Sherry sud dodáva Nestville Whisky B&W krásnu nevídanú hnedú farbu a jedinečnú chuť po zrelom čerstvom ovocí.

Na festival prináša Nestville Distillery